AmePlus Gliwice
Inwestor szukał nowoczesnego rozwiązania systemu grzewczo-chłodzącego, wykorzystującego odnawialne źródła energii, aby zmniejszyć koszty eksploatacji przy optymalnym nakładzie inwestycyjnym.
System Robur po porównaniu okazał się najoszczędniejszym system przy optymalnym nakładzie inwestycyjnym.
System składa się z dwóch rewersyjnych gazowych absorpcyjnych pomp ciepła GAHP-AR oraz jednego kondensacyjnego kotła gazowego typu AY 00-120.
W sezonie grzewczym podstawowe źródło ciepła stanowią rewersyjne pompy GAHP-AR. W okresach szczytowego zapotrzebowania na ciepło moc grzewcza uzupełniana jest przez zewnętrzny kocioł AY 00-120.
W okresie letnim produkcja chłodu odbywa się za pomocą pomp GAHP-AR. Po stronie pierwotnej instalacji zastosowano glikol, który zabezpiecza układ przed ewentualnym zamarznięciem. W trybie grzania ciepło przekazywane jest za pomocą wymiennika ciepła na bufor, a następnie na obiegi grzewcze. W układzie chłodzenia wymiennik ciepła znajduje się za zbiornikiem buforowym.
Urządzenia sterowane są za pomocą automatyki dedykowanej Tridium. Dodatkowo automatyka zarządza obiegami, zaworami, pompami cyrkulacyjnymi, a także pozwala na odczyt temperatury w buforze.
Zastosowane rozwiązania
Zestaw RTYR 116-360 CM składający się z dwóch absorpcyjnych pomp ciepła GAHP-AR oraz kondensacyjnego kotła gazowego AY.
Urządzenia sterowane są za pomocą automatyki dedykowanej Tridium. Dodatkowo automatyka zarządza obiegami, zaworami, pompami cyrkulacyjnymi, a także pozwala na odczyt temperatury w buforze.
Zobacz jakie urządzenia
wykorzystaliśmy w tym
projekcie
Wykorzystanie absorpcyjnych pomp ciepła zasilanych gazem pozwoliło zmniejszyć koszty eksploatacyjne przy optymalnym nakładzie inwestycyjnym.
Opinia naszego klienta
Chcesz dowiedzieć się jakie rozwiązania możemy zaproponować dla Twojej firmy?
Pozostańmy w kontakcie
Piszemy o najnowszych trendach w energetyce, dofinansowaniach, zmianach w prawie, wskazówkach projektowych.
Wartościowe i merytoryczne treści dotyczące branży grzewczo-chłodniczej opracowane przez zespół inżynierów Gazuno.