Fabryka świec w kujawsko-pomorskim
w celu przejścia całkowicie na energię elektryczną.
Celem projektu było zaprojektowanie efektywnej instalacji, która nie tylko zastąpi dotychczasowe źródła energii, ale także wykorzysta ciepło odpadowe, zwiększając efektywność energetyczną całego systemu.
Proces technologiczny oparty jest na jednoczesnym podgrzewaniu i chłodzeniu parafiny potrzebnej do produkcji świec. Zarówno po stronie dolnego i górnego źródła ciepła zastosowane zostały zbiorniki buforowe mające na celu zapewnienie płynnej pracy urządzenia.
Dzięki zastosowaniu pompy ciepła wykorzystywane jest ciepło, które w wielu przypadkach jest wyrzucane do otoczenia.
Połączenie procesów pozwala na uzyskanie wysokiej efektywności pracy instalacji pompy ciepła oraz znacznych oszczędności w kosztach eksploatacyjnych.
SKONSULTUJ PROJEKT i dowiedz się więcej!
Zastosowane rozwiązania
Zastosowano pompę ciepła Oilon P100 wyposażoną w dwie inwerterowe sprężarki tłokowe, pracującą na czynniku chłodniczym R450A. Parownik pompy ciepła zasilany jest temperaturą 23°C, co ostatecznie pozwala osiągnąć wartość 83°C na skraplaczu.
Pompa ciepła w tej konfiguracji generuje 144kW mocy grzewczej oraz 86kW wydajności chłodniczej. Współczynnik COP wynosi 2,41, jednak ze względu na to, że w procesie wykorzystywane jest zarówno grzanie, jak i chłodzenie – osiągany jest współczynnik TER wynoszący 3,83.
POROZMAWIAJ Z DORADCĄ i zaprojektuj swój system!
Zobacz jakie urządzenia
wykorzystaliśmy w tym
projekcie
Chcesz dowiedzieć się jakie rozwiązania możemy zaproponować dla Twojej firmy?
Pozostańmy w kontakcie
Piszemy o najnowszych trendach w energetyce, dofinansowaniach, zmianach w prawie, wskazówkach projektowych.
Wartościowe i merytoryczne treści dotyczące branży grzewczo-chłodniczej opracowane przez zespół inżynierów Gazuno.