Szkoła Podstawowa w Dębicy
Głównym powodem wyboru systemu była chęć znaczącego obniżenia kosztów eksploatacyjnych.
Na poprawę efektywności systemu grzewczego poprzez zastosowanie pomp ciepła, możliwe było uzyskanie dotacji z Funduszy Europejskich. Dodatkowo ze względu na zewnętrzny montaż urządzeń możliwa była oszczędność miejsca w budynku. Dzięki zastosowanemu rozwiązaniu, możliwa była redukcja zużytego gazu na cele ogrzewania o 40%.
Zastosowane rozwiązania
Zestaw pomp ciepła stanowi podstawowe źródło energii. Urządzenia zapewniają produkcję ciepła na potrzeby c.o. Czynnik podgrzany przez pompy ciepła kierowany jest do zbiornika buforowego, skąd dalej poprzez sprzęgło hydrauliczne trafia na obiegi grzewcze. Pompy ciepła współpracują z kondensacyjnymi kotłami gazowymi innego producenta.
W przypadku zwiększonego zapotrzebowania na ciepło w wyniku znacznie obniżonej temperatury zewnętrznej, do pracy pomp ciepła dołączy źródło szczytowe podgrzewając czynnik grzewczy. Współpraca kotłów z pompami ciepła polega na kontrolowaniu temperatury czynnika znajdującego się na sprzęgle oraz podgrzewaniu go, jeżeli jego temperatura jest niższa niż wymagana na obiegach grzewczych. Jeżeli temperatura medium grzewczego w zbiorniku buforowym i na sprzęgle odpowiada temperaturze wymaganej na obiegach, kotły zostają wyłączone.
Zobacz jakie urządzenia
wykorzystaliśmy w tym
projekcie
Wybranie efektywnych urządzeń o długiej żywotności gwarantuje szkole bezpieczny system grzewczy na lata.
Chcesz dowiedzieć się jakie rozwiązania możemy zaproponować dla Twojej firmy?
Pozostańmy w kontakcie
Piszemy o najnowszych trendach w energetyce, dofinansowaniach, zmianach w prawie, wskazówkach projektowych.
Wartościowe i merytoryczne treści dotyczące branży grzewczo-chłodniczej opracowane przez zespół inżynierów Gazuno.